رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بانک اطلاعات شهدای استان قزوین تهیه شد


21 آبان, 1397 - 12:08 -- روابط عمومی 3
رییس مرکز فناوری کنگره ملی سه هزار شهید استان :

بانک اطلاعات شهدای استان قزوین تهیه شد

رییس مرکز فناوری اطلاعات کنگره ملی سه هزار شهید قزوین گفت: بانک اطلاعاتی سه هزار شهید استان با هدف حفظ و نگهداری مستندات و آثار شهدای قزوین تهیه شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

حامد فتوحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بانک اطلاعاتی بر روی تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته نگهداری شده و مرتب به روز رسانی می شود.
فتوحی گفت: با تشکیل این بانک، اسناد و اطلاعات شهدای استان ساماندهی و از تخریب و نابودی آنها جلوگیری شد.
این مسئول اضافه کرد: خروجی این بانک اطلاعاتی در چند نرم افزار از جمله وب سایت قلم سرخ مورد استفاده قرار گرفته و به همراه اخبار کمیته های مختلف کنگره در دسترس مخاطبان و علاقه مندان قرار دارد.
وی افزود: شهدای استان قزوین در وب سایت قلم سرخ در رسته های مختلف تقسیم بندی شده اند و با جست و جوی نام هر شهید اطلاعات، وصیت نامه و زندگی نامه یک شهید قابل مشاهده است.
رییس مرکز فناوری کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین گفت: علاوه بر این سایت یک برنامه کاربردی موبایل نیز طراحی شده است که از طریق آن می توان به بانک اطلاعاتی شهدا دسترسی یافت.
این مسئول اضافه کرد: نرم افزار زیارت مجازی شهدا نیز یک محصول دیگر کمیته فناوری اطلاعات سه هزار شهید استان قزوین است که می توان با جست و جوی نام شهدا علاوه بر دست یابی به اطلاعات آنها قبور شهدا را نیز به صورت مجازی زیارت کرد.
وی گفت: برای طراحی و بارگذاری این نرم افزارها بیش از یک سال وقت صرف شده است و باید از زحمات و تلاش های اعضای کمیته در این راستا قدردانی کرد.
این مسئول اضافه کرد: این کمیته در یک سال گذشته علاوه بر تولیدات نرم افزاری بر امور فناوری اطلاعات و رایانه ای کمیته های مختلف کنگره سه هزار شهید استان نظارت داشته و هر دو هفته یکبار جلسات مرتبط را در این زمینه برگزار کرده است.
کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین 20 تا 24 آبان ماه برگزار می شود.