رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح حذف کپی کارت ملی و شناسنامه در ارایه خدمات در استان قزوین اجرایی میگردد.


22 خرداد, 1397 - 14:42 -- روابط عمومی 3
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری قزوین :

طرح حذف کپی کارت ملی و شناسنامه در ارایه خدمات در استان قزوین اجرایی میگردد.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری قزوین گفت:طرح حذف کپی کارت ملی و شناسنامه در ارایه خدمات در استان قزوین اجرایی می گردد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 حامد فتوحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این طرح در فاز اول در 32 دستگاه اجرایی به صورت آزمایشی و انشالله تا اواسط تیرماه در کلیه دستگاه های اجرایی و خدماتی استان عملیاتی میگردد.
وی خاطر نشان ساخت:در این طرح کلیه دستگاه های خدمات رسان از قبیل آب، برق، گاز، مخابرات، منابع طبیعی،جهاد کشاورزی، مالیات، ثبت احوال،تامین اجتماعی،بیمه سلامت، دفاتر پیشخوان خدمات دولت، دفاتر خدمات قضایی و پلیس + 10 و ... مکلف می باشند در ازای ارایه خدمات به مردم از دریافت کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خودداری نمایند.
وی اضافه کرد:تکریم ارباب رجوع،جلوگیری از افزایش بی رویه کاغذ،رعایت مسائل زیست محیطی ،سلامت اداری،حذف فضای فیزیکی برای نگهداری اسناد و آرشیوها،جلوگیری از جعل اسناد و فساد اداری،کاهش تردد به ادارات و سهولت خدمات رسانی از جمله مزیت های اجرای این طرح هستند.
فتوحی خاطر نشان ساخت: این سامانه در ابتدا جهت احراز هویت کارت ملی و شناسنامه و در اینده انشالله کلیه اسناد مورد نیازجهت احراز اصالت از قبیل گذرنامه،کارت پایان خدمت،پروانه اصناف،گواهی نامه و استعلامات هویتی استفاده می گردد.
وی افزود:این سامانه در راستای ماده 68 قانون برنامه ششم توسعه کشور برای استناد پذیری الکترونیکی توسط دولت اجرا می شود و گام بلندی در راستای حرکت در مسیر توسعه دولت الکترونیک می باشد.
فتوحی گفت:مانور اجرایی این طرح فردا با حضور دستگاه های اجرایی استان کلید می خورد
وی خاطر نشان کرد: در حوزه دولت الکتروینک چند برنامه مهم دیگر از قبیل پایگاه اطلاعات نشانی مکان محور (جی نف) و طرح الکترونیکی کردن استعلامات بین دستگاهی در استان در حال بررسی و پیاده سازی می باشند که همگی موجب افزایش رضایتمندی مردم و بالا رفتن سطح پاسخگویی خواهد شد