رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

300 دستگاه اجرایی استانی و شهرستانی در استان قزوین به شبکه دولت متصل شدند


3 تير, 1396 - 17:31 -- عابدی
دبیر کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان:

300 دستگاه اجرایی استانی و شهرستانی در استان قزوین به شبکه دولت متصل شدند

مدیر یت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و دبیر کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان قزوین گفت :300 دستگاه اجرایی استانی و شهرستانی در استان قزوین به شبکه دولت متصل شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

حامد فتوحی"مدیر  فناوری اطلاعات و شبکه دولت گفت : ظرف 6 ماه گذشته 300  دستگاه اجرائی در مرکز استان و شهرستانها  به شبکه دولت متصل شدند.

حامد فتوحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه  شبکه دولت به عنوان ابزاری جهت افزایش سرعت مبادله اطلاعات  بین دستگاهی در بستری امن می باشد،افزود: توسعه شبکه دولت از سال قبل در دستور کار این مدیریت قرارگرفت است که تا کنون 300 دستگاه اجرایی مرکز استان و شهرستانها به این شبکه متصل شده اند و انشالله در فاز بعدی این شبکه تا سطح دهیاری های استان نیز توسعه خواهد یافت.

وی با اشاره به اهداف شبکه دولت افزود: ارائه خدمات الکترونیکی، همسو‌سازی و هماهنگی برای استفاده از ظرفیت‌های آی تی  به صورت یکپارچه به ذینفعان برای رسیدن به اهداف توسعه  دولت الکترونیک و انجام استعلامات بین دستگاهی در آینده ای نزدیک خواهد بود.

این مسئول درادامه افزود:همچنین در پنج ماه گذشته 30 تفاهم نامه در جهت برون سپاری خدمات دستگاه های اجرائی به بخش خصوصی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت منعقد شد ه است  که با امضای این تفاهم نامه ها  تعداد خدمات دستگاه های اجرائی  که توسط دفاتر پیشخوان  ارائه خواهد گردید از 110 فقره به 340 مورد افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به پروژه ملی GNAF گفت: این طرح  یکی از  طرح های مهم و زیر ساختی در جهت توسعه دولت الکترونیک و شهر هوشمند می باشد و بر این اساس به عنوان یکی از مهمترین پروژه های  اولویت دار اقتصاد مقاومتی  پیگیری می شود.

وی با اشاره به پایگاه نشانی استاندارد مبتنی بر اطلاعات جغرافیائی (GNAF) گفت: هیات دولت این طرح را با توجه به تاثیر آن در سالم سازی اقتصاد، افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رساند که به تبع در استان نیز به مرحله اجرا درآمده است. 

وی در پایان خاطر نشان ساخت: با توجه به ملی بودن طرح GNAF تحقق  منوط به مشارکت همه دستگاه ها می باشد.